En Romantik Film Alıntıları Listesi


Geçmişten günümüze romantizm dolu filmlerden ilham alabileceğiniz duygusal sözlerle hislerinizi rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz. Bunları sosyal medyada veya doğrudan karşınızdaki kişiye söyleyebilirsiniz. Duygularınızı ifade etmek için birer araç veya toplumsal bir amaç içinde kullanabilirsiniz.


“Beni tamamlıyorsun.” –Jerry Maguire“Unutma: Ben de sadece bir kızım, bir erkeğin önünde durup ondan onu sevmesini istiyorum.” – Notting Hill“Bu gece buraya geldim çünkü hayatının geri kalanını biriyle geçirmek istediğini anladığında, hayatının geri kalanının bir an önce başlamasını istiyorsun.” – Harry sally ile tanıştığında“Yani kolay olmayacak. Gerçekten zor olacak ve bunun için her gün çalışmamız gerekecek. Ama bunu yapmak istiyorum çünkü seni istiyorum. Hepinizi istiyorum, sonsuza dek. Sen ve ben. Her gün gün.” –Defter“Bu odadan çıkmaktan ve hayatımın geri kalanını seninleyken hissettiğim gibi hissedememekten korkuyorum.” –Kirli Dans“Olması gerekenden daha hızlı iyileşmek için kendimizden o kadar çok şey söküp atıyoruz ki, 30 yaşına geldiğimizde iflas ediyoruz ve yeni biriyle her başladığımızda sunacak daha az şeyimiz oluyor. herhangi bir şey – ne israf!” – Beni Adınla Çağır“Bana göre sen mükemmelsin.” –Aslında aşk“Seni seviyorum. Aşk anlatıldığı gibi değil ve bunu ben de bilmiyordum ama aşk her şeyi güzelleştirmez, her şeyi mahveder. Kalbini kırar. Her şeyi alt üst eder. Biz değiliz.” Her şeyi mükemmel kılmak için buradayız. Kar taneleri mükemmel. Yıldızlar mükemmel. Biz değil, biz değil! Kendimizi mahvetmek, kalplerimizi kırmak ve yanlış insanları sevip ölmek için buradayız.” – Moonstruck“Beni bedenim ve ruhumla büyüledin ve seni seviyorum, seviyorum, seviyorum. Bugünden sonra senden asla ayrılmak istemiyorum.” – Gurur ve Önyargı“Her zaman Paris’e sahip olacağız.” Kazablanka“Kalan gücümle seni sevdiğimi söylemek istiyorum. Hep sevdim. Sırf seninle olabilmek için her gün yanında bir hayalet gibi sürükleneceğim. En karanlık yere sürülmüş olsam da aşkım beni yalnız bir ruh olmaktan koru.” – Çömelen Kaplan, Gizli Ejderha“Aşkımız rüzgar gibi. Onu göremiyorum ama hissedebiliyorum.” – Hatırlanacak Bir Yürüyüş“İnsanlar aşık olur. İnsanlar birbirlerine aittir, çünkü gerçek mutluluk için herkesin sahip olduğu tek şans budur.” – Tiffany’de kahvaltı“En iyi ihtimalle, bu mutlu bir yanılsamadır – birbirlerini gerçekten seven ve birbirlerini ne kadar mutsuz edeceklerinden habersiz olan bu iki insan. Karşı karşıya gelmek ve yine de evlenmek, o zaman bunun muhafazakar veya kuruntu olduğunu düşünmüyorum. Bence bu radikal, cesur ve çok romantik.” – Frida


“Bedenimi ve ruhumu büyüledin.” – Gurur ve Önyargı (2005)


“Ben de bir erkeğin önünde duran ve ondan onu sevmesini isteyen bir kızım.” – Notting Tepesi (1999)


“Aşk asla üzgün olduğunu söylemek zorunda kalmamaktır.” – Aşk Hikayesi (1970)


“Keşke senden nasıl vazgeçeceğimi bilseydim.” – Brokeback Dağı (2005)


“İşte sana bakıyor oğlum.” – Kazablanka (1942)


“Bu odadan çıkmaktan ve hayatımın geri kalanını seninleyken hissettiğim gibi hissedememekten korkuyorum.” – Kirli Dans (1987)


“Seni nasıl, ne zaman ve nereden bilmeden seviyorum. Seni basit, sorunsuz ve gurursuz seviyorum.” – Defter (2004)


“Nasıl istersen.” – Prenses Gelin (1987)


“71 derecede üşümene bayılıyorum. Sandviç ısmarlamanın bir buçuk saat sürmesine bayılıyorum. Bana ‘ben’ der gibi baktığında burnunun biraz kırışmasına bayılıyorum. Seninle geçen bir günden sonra parfümünün hala kıyafetlerimde kokabilmesine bayılıyorum.” – Harry Sally ile Tanışınca (1989)


“Beni tamamlıyorsun.” –Jerry Maguire (1996)


“Bu gece buraya geldim çünkü hayatının geri kalanını biriyle geçirmek istediğini anladığında, hayatının geri kalanının bir an önce başlamasını istiyorsun.” – Harry Sally ile Tanışınca (1989)


“Ben sadece bir kızım, bir adamın önünde duruyorum ve ondan onu sevmesini istiyorum.” – Notting Tepesi (1999)


“Bu dünyanın tüm çağlarıyla tek başıma yüzleşmektense seninle bir ömür geçirmeyi tercih ederim.” – Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)


“71 derecede üşümene bayılıyorum. Sandviç ısmarlamanın bir buçuk saat sürmesine bayılıyorum. Bana ‘ben’ der gibi baktığında burnunun biraz kırışmasına bayılıyorum. Seninle geçen bir günden sonra parfümünün hala kıyafetlerimde kokabilmesine bayılıyorum.” – Harry Sally ile Tanışınca (1989)


“Bence yapabileceğiniz en iyi şey, sizi tam olarak siz olduğunuz için seven birini bulmak. İyi ruh hali, kötü ruh hali, çirkin, güzel, yakışıklı, neyiniz var?” – Juno“Çok anlaşılmaz bir şekilde söylemeye çalıştığım şey şu ki, şey, aslında, belki de görünüşe rağmen, senden çok hoşlanıyorum. Tıpkı senin gibi.” – Bridget Jones’un Günlüğü“Tıp, hukuk, ticaret, mühendislik, bunlar asil uğraşlar ve yaşamı sürdürmek için gerekli. Ama şiir, güzellik, romantizm, aşk, hayatta kalmamızın nedeni bunlar.” – Ölü Ozanlar Derneği“Seni tanımadan yüz yıl yaşamaktansa yarın ölmeyi tercih ederim.” – Pocahontas“Bu kızı öptüğümde onunla sonsuza kadar evli kalacağımı biliyordum. Bu yüzden durdum. Durdum ve bekledim. Bir an daha bekledim. Sonra kendimi bıraktım.” – Muhteşem Gatsby“Deliliğimi yenmenin tek yolu, kendi başına bir çılgınlık yapmaktı. Teşekkürler. Seni seviyorum. Seninle tanıştığım anda bunu biliyordum. Yetişmem çok uzun sürdüğü için üzgünüm. Sadece takılıp kaldım. ” – Umut ışığı“Sen benim havamsın.” – Esmer şeker“Buraya hiçbir beklentim olmadan geldim, sadece artık bunu yapma özgürlüğüne sahip olduğum için, kalbimin senin olduğunu ve her zaman senin olacağını itiraf etmeye geldim.” – His ve hassaslık“Sana bir şey sormama izin ver. Sence – kuruduktan sonra, birlikte çok daha fazla zaman geçirdikten sonra – benimle evlenmemeyi kabul edebilir misin? Ve sence benimle evlenmemek bir şey olabilir mi? Hayatının geri kalanında yapmayı düşünebilir misin?” – Dört Düğün ve Bir Cenaze“Peri masalı istiyorum.” – Güzel kadın“Seni ilk gördüğümde, seni tanıyormuş gibi hissettim ve hayatımı seninle görmekten ve birlikte bir aile kurmaktan kendimi alamadım. Geçmişin acılarına saplanıp kalmayan bir aile. Çok güzel. Ve öyleyse, eğer bana teklifimin hala geçerli olup olmadığını soruyorsan, o zaman cevabım evet. Evet. Bin kere evet.” – Okyanuslar Arasındaki Işık“Aşkım, küçük sonsuzluğumuz için sana ne kadar müteşekkir olduğumu anlatamam. Bunu dünyalara değişmem. Bana sayılı günlerde bir sonsuzluk verdin ve minnettarım.” – Yıldızlarımızdaki Hata“Keşke senden nasıl vazgeçeceğimi bilseydim.” – Brokeback Dağı“Ne istiyorsun? Ayı mı istiyorsun? Sadece söyle, ben de etrafına bir kement atıp onu aşağı çekeyim. Hey, bu oldukça iyi bir fikir. Sana ayı vereceğim.” –Bu harika bir yaşam


“Bir milyon küçük şey, hepsini topladığınızda, birlikte olmamız gerektiği anlamına geliyordu ve ben bunu biliyordum. Ona ilk dokunduğumda biliyordum. Eve dönmek gibiydi, ama hayır. Bildiğim ev. Arabadan inmesine yardım etmek için elini tutuyordum ve bunu biliyordum. Sihir gibiydi.” – Seattle da uykusuz“Aptal gibi görünmek istemem ama seni buraya getiren şeyin aşk olduğunu unutma. Ve eğer aşka bu kadar güvendiyseniz, şimdi paniğe kapılmayın. Yol boyunca ona güvenin.” – Beale Caddesi Konuşabilseydi“Öğreneceğin en büyük şey, sadece sevmek ve karşılığında sevilmek.” – Moulin Rouge! (2001)“Hepinizi istiyorum, sonsuza dek, sen ve ben, her gün.” – Defter (2004)“Aşkı alın, onu sonsuzlukla çarpın ve onu sonsuzluğun derinliklerine götürün… ve bir an için hala sizin için nasıl hissettiğimi görebilirsiniz.” – Joe Black ile tanışın (1998)“Bu gece buraya geldim çünkü hayatının geri kalanını biriyle geçirmek istediğini anladığında, hayatının geri kalanının bir an önce başlamasını istiyorsun.” – Harry Sally ile Tanışınca (1989)“Seni şimdi ve sonsuza kadar her halinle şiddetle seveceğime yemin ederim. Bunun hayatta bir kez yaşanabilecek bir aşk olduğunu asla unutmayacağıma söz veriyorum.” – Yemin (2012)“Her birimizin bir kaderi mi var yoksa hepimiz tesadüfen mi uçtuk bilmiyorum ama bence her ikisi de olabilir.” – Forrest Gump (1994)“Sık sık ve nasıl yapılacağını bilen biri tarafından öpülmelisin.” – Rüzgar Gibi Geçti (1939)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir